Opakowanie doypack wykorzystane nietypowo

 Opakowanie doypack nie tylko do produktów spożywczych

Półki sklepowe dość szczelnie wypełniają opakowania typu doypack. Konsumenci przyzwyczaili się do ich widoku. Sięgają chętnie po produkty zapakowane w stojące woreczki. Nie muszą bowiem przekładać leżących torebek w poszukiwaniu konkretnego towaru Doypack jest widoczny już z daleka. Warto jednak wiedzieć, że ten typ opakowania pierwotnie służył głównie do produktów spożywczych. Pakowano w nie przekąski, soki czy przyprawy. Obecnie opakowanie doypack ma znacznie szersze zastosowanie.

Wygodne opakowania do kosmetyków i produktów chemicznych

Nikogo już nie dziwią worki doypack w dziale kosmetycznym sklepu. Znajdują się w nich bowiem maseczki do twarzy, kremy, szampony czy odżywki do włosów. Do ich pakowania producenci wykorzystują często wersje worków z zakrętką. Takie zamknięcie daje możliwość wielokrotnego otwierania opakowania. Generalnie taki woreczek działa podobnie jak butelka. Zużywa przy tym o wiele mniej tworzywa sztucznego i jest wygodniejszy w przechowywaniu. Doypaki umożliwiają łatwe dozowanie zawartości. Jest to ważne dla konsumentów poszukujących praktycznych rozwiązań w codziennym użytkowaniu.

Podobnie wygląda sytuacja w sektorze chemicznym. Opakowanie typu doy pack sprawdza się na detergenty, płyny do czyszczenia, a nawet nawozy płynne. Stojące woreczki są wytrzymałe i odporne na działanie chemikaliów. Są więc idealnym wyborem dla produktów wymagających bezpiecznego opakowania.

Opakowanie doypack na tekstylia i akcesoria

Branża odzieżowa również sięga coraz częściej po doypack ze struną. Takie woreczki idealnie nadają się bowiem do zapakowania biżuterii, skarpetek bądź pasków. Do tego są lekkie, co redukuje koszty transportu. Równie ważne jest, że opakowanie doypack z okienkiem jest estetyczne. To bardzo pożądana cecha w branży modowej. Okienko umożliwia klientom podgląd zawartości opakowania bez konieczności otwierania. Jest to więc dużym atutem w sprzedaży detalicznej.

Woreczki dla ogrodników

Osoby zajmujące się przydomowym ogrodem z pewnością zauważyły, że opakowanie doypak gości też w sklepach ogrodniczych. Pakuje się w nie nasiona, ziemię doniczkową oraz różnego typu nawozy. Worki do pakowania doypack są idealne do przechowywania produktów, które muszą być chronione przed wilgocią i światłem. Zawilgocone nasiona bądź zbrylony nawóz nie nadają się do użycia. Szczelny woreczek zapobiega uszkodzeniom wrażliwej zawartości.