Worki moletowane i ich zastosowanie

Wytrzymałe worki moletowane

Każdy dobry producent opakowań foliowych z nadrukiem posiada rozbudowaną ofertę worków i woreczków. Nic w tym dziwnego, bowiem worki do pakowania wykorzystuje się prawie wszędzie. Zapotrzebowanie zgłaszają producenci produktów spożywczych, chemicznych, odzieżowych, a także sami konsumenci. Jednym z powszechnie wybieranych rodzajów są worki moletowane. Znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach ze względu na swoje niepowtarzalne właściwości. Posiadają bowiem teksturowaną powierzchnię. Przetłoczenia zapewniają lepszą przyczepność oraz wytrzymałość.

Pakowanie produktów spożywczych

Worki moletowane do pakowania próżniowego chętnie wykorzystuje przemysł spożywczy. Takie torebki umożliwiają bowiem skuteczne odsysanie powietrza z wnętrza opakowania. Często lepsze, niż klasyczne worki próżniowe. Powierzchnia moletowana tworzy mikroskopijne kanaliki, które ułatwiają cyrkulację powietrza. Jest to szczególnie ważne w przypadku produktów o nieregularnych kształtach. Mięso, sery czy warzywa mogą bowiem wymagać bardziej precyzyjnego usunięcia powietrza.

W domowej kuchni również przydają się worki moletowane do zgrzewarki próżniowej. Wystarczy zaopatrzyć się w stosowne worki i zgrzewarkę, by móc pakować półprodukty oraz dania gotowe. To pozwala na znaczne oszczędności w postaci niemarnowania żywności.

Opakowania do kosmetyków

Kosmetyki i produkty chemii gospodarczej coraz częściej pakuje się w woreczki. Klasyczne butelki odchodzą powili do lamusa. Zużywają bowiem duże ilości tworzyw sztucznych. W tym kontekście cieńsze torebki z tworzyw recyklingowalnych, to opakowania ekologiczne. W branży kosmetycznej worki moletowane są używane do pakowania kremów i balsamów, a nawet akcesoriów kosmetycznych. Wytrzymałość woreczków gwarantuje, że są dobrym wyborem do pakowania produktów premium. Mogą być też łatwo personalizowane.

Worki moletowane pomagające utrzymać sterylność

Woreczki moletowane dobrze służą do przechowywania narzędzi chirurgicznych. Dodatkowe zamknięcia strunowe dają możliwość wielokrotnego otwierania i zamykania. Omawiane opakowania też stosowane jako opakowania do sterylizacji. Bez problemu bowiem znoszą wyższe temperatury, wymagane do skutecznego przeprowadzenia tego procesu. Ich struktura zapewnia ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi i zanieczyszczeniami.